Pamiršti tai būtų dar vienas siaubas

Juokinga, kad valstybės varžosi viena prieš kitą ir federalinę vyriausybę dėl brangių prekių. Šešios valstijos vis dar nėra išdavusios jokio įsakymo likti namuose, o tos, kurios persikėlė pavėluotai, pavyzdžiui, Florida, galėjo užsikrėsti infekcijomis likusioje šalies dalyje. „Klaidingas požiūris į kovą su pandemija yra labai pavojingas“, – sakė Jeremy Konyndyk iš Pasaulinės plėtros centro. „Tai yra atsako receptas, kuris yra mažesnis už jo dalių sumą“. Nors kelios valstijos sukūrė savo koordinuojamas grupes, Konyndykas, kuriam pritaria ir kiti, nerimauja dėl to, kad net ir patys pajėgiausi valstybių vadovai gali daryti ribas be federalinio koordinavimo. „Mums beveik reikia sukurti tremties visuomenės sveikatos vyriausybę, kuri galėtų prisiimti atsakomybę už nacionalinį koordinavimą“,-sakė Minesotos universiteto epidemiologas Osterholmas.

Ši atsakomybė paprastai tenka Ligų kontrolės ir prevencijos centrams, tačiau ji keistai tyli. Beveik mėnesį CDC vadovai nedalyvavo spaudos pranešimuose, o jo šalininkai bijo, kad jo reputacija buvo sugadinta. Vietos lyderiai priima šimtus visuomenės sveikatos sprendimų-ar turėtume uždaryti šį parką, ar atidaryti tą paplūdimį?-nepasitarę su aukščiausia šalies visuomenės sveikatos agentūra. Jha sakė, kad reguliariai siunčia skambučius iš merų ir valdytojų, kurie paprastai skambintų CDC. „Žmonės nežino, kur kreiptis dėl ekspertizės“, – sakė jis.

IV. Atsparumas

Vietnamo karo metu viceadmirolas Jamesas Stockdale’as septynerius metus kankino Hanojaus kalėjime. Paklaustas apie savo patirtį, jis pažymėjo, kad optimistiškai nusiteikę kalėjimo bičiuliai ilgainiui palūžo, nes praėjo vienas įsivaizduojamas terminas po kito. Vietoj to, Stockdale’o strategija buvo sujungti viltį su realizmu – „absoliutaus, nepajudinamo tikėjimo, kad tu gali nugalėti, poreikį“, kaip jis sakė, su „drausme, kurią reikia pradėti susidūrus su žiauriais faktais, kad ir kokie jie būtų“.

JAV turi išmokti šią pamoką, tačiau Trumpas vis dar elgiasi taip, lyg būtų įsitraukęs į trumpą susirėmimą, o ne į užsitęsusią apgultį. Balandžio 8 d., Dar nenuslūgus pirmajai pandemijos viršūnei, jis tviteryje parašė: „Kai mes atidarysime DIDŽIĄJĄ ŠALĮ, ir anksčiau ar vėliau tai bus Nematomo priešo siaubas, išskyrus tuos, kurie, deja, neteko šeimos nario. ar draugas, reikia greitai pamiršti “. Priešas niekur nedingsta. Pamiršti tai būtų dar vienas siaubas.

2018 m., Rašydamas apie tai, ar JAV yra pasirengusi kitai pandemijai, pastebėjau, kad šalis yra įstrigusi panikos ir aplaidumo cikle. Pakyla, kad susidurtų su kiekviena nauja liga, tačiau pasibaigus grėsmei nusistovi į pasitenkinimą. Dėl COVID-19 bijau, kad JAV gali patekti į aplaidumo etapą dar nepasibaigus panikos daliai. Jei dabartinis išjungimas pavyks išlyginti kreivę, tausoti sveikatos priežiūros sistemą ir sumažinti mirčių skaičių, tai atrodys kaip per didelė reakcija. Priešininkai naudos sumažėjusį kūno skaičių, teigdami, kad panika buvo nereikalinga ir kad visuomenė buvo suklaidinta. Kai kurie tai jau sako.

Ibramas X. Kendi: Nustokite kaltinti juodaodžius, kad jie mirė nuo koronaviruso

Kiti nukreips atsakomybę nuo šalies vadovų ir jos institucijų. „JAV yra daug aukų kaltinimo, kuris ateina iš tos neoliberalios perspektyvos, kai jūs esate kalti, jei susiduriate su blogomis aplinkybėmis“,-sakė Emily Brunson, Teksaso valstijos universiteto antropologė. Virusas neproporcingai žudo žmones, dirbančius mažas pajamas gaunančius darbus, kurie neturi privilegijos dirbti iš namų, bet vis dėlto bus gėdijami dėl neatsiribojimo. Virusas neproporcingai žudo juodaodžius žmones, kurių sveikata jau buvo nuskurdinta per šimtmečius trukusį struktūrinį rasizmą, tačiau kurie vis dėlto bus asmeniškai kaltinami dėl jų likimo. Virusas neproporcingai žudo pagyvenusius žmones, kurie jau buvo atstumti į visuomenės užribį, bet kuriems vis dėlto bus liepta ištverti tolesnę vienatvę, kad visi kiti galėtų būti laisvesni.

Jei taip atsitiks, panikos ir aplaidumo ciklas neišvengiamai tęsis. JAV praleis progą dar kartą išnagrinėti, kaip dėl sisteminių jos sveikatos priežiūros sistemos gedimų tiek daug piliečių tapo pažeidžiami, arba imtis priemonių, kurios galėtų užkirsti kelią kitam atgimimui. Jį vėl užklups tas pats prakeiktas virusas ir jis bus užblokuotas. Žmonės pavargs. Atitiktis sumažės. Tauta prarastų vienintelį efektyviausią ginklą prieš pandemiją – savo piliečių norą aukoti asmeniškai dėl visų. Tai gali priverstinai karantinuoti nebendradarbiaujančius žmones arba taikyti baudžiamąsias bausmes, tačiau „iš ankstesnių protrūkių žinome, kad visuomenės sveikatos atsako kriminalizavimas verčia žmones eiti į pogrindį, įamžina stigmą ir žlugdo visuomenę“,-sakė Phelanas. „Norint pasiekti maratoną, mums reikia solidarumo“.

Per ateinančius mėnesius turime „normalizuoti COVID visuomenės psichikoje ir sustiprinti, kad tai bus mūsų kasdienio gyvenimo dalis“,-sakė Harvardo ligų modeliuotojas Kissleris. „Daugelį žmonių, su kuriais kalbėjau, siaubia tokia mintis. Mes trokštame greitos ir ryžtingos „pergalės“. Tačiau man primena vaizdus iš Antrojo pasaulinio karo, kai Londone žmonės vaikščiojo į darbą, portfeliai rankoje, susprogdintų pastatų fone. Manau, kad mūsų laukia panašus istorijos laikotarpis, kai mokomės labiau susitaikyti su pasaulio chaosu ir savo mirtingumu “.

Shai Heldas: stulbinantis, beširdis žiaurumas pagyvenusių žmonių atžvilgiu

Tokio tipo psichologinis atsparumas jau egzistuoja didelėse žmonių grupėse, kurios normaliu laikotarpiu buvo https://produktoapzvalga.top/ atstumtos ir kurioms dabar labiausiai gresia pandemija. Pavyzdžiui, pagyvenę žmonės dažniausiai buvo laikomi pažeidžiama grupe, kuriai reikia apsaugos. Tačiau „vyresnio amžiaus žmonės daug išgyveno-pilietinių teisių judėjimas, moterų judėjimas, šaltasis karas“,-sakė Johns Hopkins sveikatos apsaugos centro medicinos antropologė Monica Schoch-Spana. „Jie yra kultūros saugotojai, kupini istorijų, kaip išgyvenate dideles tragedijas ir sukrėtimus“.

Neįgaliųjų bendruomenė taip pat pažymėjo, kad tuo metu, kai kyla pavojus jų sveikatai ir kyla abejonių dėl jų vertės, žmonės su negalia kovoja su nauja norma, kuri yra jų senoji norma – erdvės uždarumas, nenuspėjama ateitis, socialinis atstumas. „Mes žinome, kaip kurti bendruomenę iš tolo ir kaip organizuotis iš lovos“, – sakė Ashley Shew iš „Virginia Tech“, studijuojanti technologijų ir negalios sankirtą. „Užuot pajutę šį didelį vakuumą, mūsų socialinis gyvenimas kardinaliai nepasikeitė“. Neįgaliųjų mokslininkai rašė apie „neramų laiką“ – lankstų požiūrį į laiko apskaitą, atsirandantį dėl netikrumo. „Viskas, ką įvedu į savo kalendorių, mano galvoje turi žvaigždutę“, – sakė Shew. „Galbūt tai įvyks, o gal ir ne, priklausomai nuo kito mano vėžio tyrimo ar to, kas vyksta mano kūne. Aš jau gyvenu šiame pasaulyje, kai matuojuosi mažesniais žingsniais, kai mano ateitis visada buvo suplanuota kitaip “.

Likusiai JAV daliai susitaikant su tuo pačiu neramiu nepastovumu, ji turi atsisakyti klausimo Kada grįšime į normalų gyvenimą? Ši perspektyva ignoruoja didžiulius skirtumus, kuriuos skirtingi amerikiečiai patiria įprastai. Praleidžiama reta galimybė iš naujo įsivaizduoti, kaip galėtų atrodyti teisingesnė ir mažiau pažeidžiama visuomenė. Tai atspindi nuolatinį koronaviruso grėsmės pobūdį. Kelio atgal nėra. Vienintelė išeitis yra praeitis – neramus pavasaris, neįprasta vasara ir neramūs metai.

Susijęs podcast’as

Klausykitės, kaip Edas Yongas aptaria šią istoriją socialinio atstumo epizode, „Atlanto vandenyno pandemijos gide“:

Prenumeruokite socialinį atstumą „Apple“ transliacijose arba „Spotify“ (kaip klausytis)

* Šiame straipsnyje anksčiau buvo teigiama, kad Honkongas ir Taivanas išgyvena COVID-19 atvejų atsinaujinimą. Tiesą sakant, abu protrūkiai stabilizuojasi arba mažėja, nors dar per anksti pasakyti, ar ši tendencija išliks.

Tarsi pandemija nebūtų pakankamai bloga, balandžio 30 d. Los Alamos nacionalinės laboratorijos mokslininkų vadovaujama komanda išleido dokumentą, kuriame tariamai aprašytas naujojo koronaviruso SARS-CoV-2 „labiau užkrečiamos formos atsiradimas“. Ši nauja forma, rašė komanda, „Europoje pradėjo plisti vasario pradžioje“. Kai jis pasirodė naujoje vietoje, įskaitant JAV, jis greitai išaugo iki dominavimo. Komanda teigė, kad jos sėkmė greičiausiai atsirado dėl vienos mutacijos, kuri dabar yra „skubiai susirūpinusi“.

Straipsnis dar nebuvo oficialiai paskelbtas ar kitų mokslininkų peržiūrėtas. Tačiau gegužės 5 d. „Los Angeles Times“ apie tai rašė, teigdamas, kad „dabar dominuojanti koronaviruso padermė gali būti labiau užkrečiama nei originali“. Ši istorija greitai praėjo … na … virusinė.

Tačiau „išvados yra perdėtos“, – sako Lisa Gralinski iš Šiaurės Karolinos universiteto, kuri yra viena iš nedaugelio mokslininkų pasaulyje, kuri specializuojasi koronavirusų srityje. „Pasakyti, kad atskleidėte labiau užkrečiamos SARS-CoV-2 formos atsiradimą, niekada iš tikrųjų neišbandžius, tai nėra tai, kas leidžia man jaustis patogiai kaip mokslininkui“. Ji ir kiti mano kalbinti virusologai, nedalyvavę Los Alamos tyrime, sutinka, kad popieriaus teiginiai yra tikėtini, bet nepateisinami pateiktais įrodymais. Dar svarbiau, kad jie nėra įsitikinę, kad egzistuoja skirtingos koronaviruso padermės.

Skaitykite: Ar turėtumėte atlikti antikūnų tyrimą?

„Mes turime įrodymų apie vieną padermę“, – sako Brianas Wasikas iš Kornelio universiteto.

„Sakyčiau, kad yra tik vienas“, – sako Nathanas Grubaugh iš Jeilio medicinos mokyklos.

„Manau, kad dauguma žmonių, studijuojančių [koronaviruso genetiką], šiuo metu neatpažintų daugiau nei vienos padermės“, – sako Charlotte Houldcroft iš Kembridžo universiteto.

Visi kiti gali būti pagrįstai suglumę, atsižvelgiant į tai, kad naujienos ne kartą teigė, kad yra dvi, trys ar net aštuonios padermės. Tai dar vienas painiavos krizės atveju atvejis, kuris, atrodo, yra jų kupinas. Štai kaip tai suprasti.

Kai virusas užkrečia šeimininką, jis sukuria naujas kopijas ir pradeda dubliuoti savo genus. Tačiau šis procesas yra apleistas, o pasikartojantys dokumentai baigiasi klaidomis. Tai vadinama mutacijomis – jie yra genetinis klaidų atitikmuo. Komiksų knygose ir kitoje mokslinėje fantastikoje mutacijos visada yra dramatiškos ir pasekmės. Realiame pasaulyje jie yra normali ir paprastai kasdieniška virusologijos dalis. Virusai plinta natūraliai ir palaipsniui kaupia mutacijas.

Skaityti: Geriausios viltys gauti vaistą nuo koronaviruso

Vystantis epidemijai, viruso šeimos medis užaugina naujas šakas ir šakeles – naujas linijas, kurioms būdingi skirtingi mutacijų rinkiniai. Tačiau nauja linija automatiškai nelaikoma nauja padermė. Šis terminas paprastai skirtas giminei, kuri labai skiriasi nuo kitų virusų. Jis gali skirtis dėl to, kaip lengvai jis plinta (užkrečiamumas), jo gebėjimas sukelti ligas (virulentiškumas), ar imunitetas jį atpažįsta taip pat (antigeniškumas), ar yra pažeidžiamas vaistų (atsparumas). Kai kurios mutacijos turi įtakos šioms savybėms. Dauguma to nedaro ir yra tylūs arba kosmetiniai. „Ne kiekviena mutacija sukuria skirtingą padermę“, – sako Grubaugh. (Pagalvokite apie šunų veisles kaip štamų ekvivalentus: korgis aiškiai skiriasi nuo dogo, tačiau juodaplaukis korgis funkciškai yra toks pat kaip rudaplaukis ir nebūtų laikomas atskira veisle.)

Nėra aiškios, fiksuotos ribos, kada linija staiga laikoma įtampa. Tačiau šis terminas turi tą pačią reikšmę virusologijoje, kaip ir šnekamoji kalba – tai reiškia svarbą. Virusai nuolat keičiasi; įtampos atsiranda tada, kai jie prasmingai keičiasi.

Kasmet atsiranda naujų gripo padermių. Šie virusai greitai įgauna mutacijas, kurios keičia jų paviršiaus baltymų formą, todėl jos nematomos toms pačioms imuninėms ląstelėms, kurios būtų atpažinusios ir užpuolusios jų protėvius. Tai akivaizdžiai reikšmingi pokyčiai, ir iš dalies dėl to gripo vakcina turi būti atnaujinama kasmet.

Skaitykite: Kodėl vieni žmonės serga labiau nei kiti

Tačiau gripas pasižymi tuo, kad greitai mutuoja. Koronavirusai, kurie, aišku, priklauso visiškai atskirai nuo gripo virusų šeimai, keičiasi dešimtadaliu greičio. Naujasis, SARS-CoV-2, nėra išimtis. „Čia nėra nieko neįprasto“, – sako Grubaugh. Taip, virusas užfiksavo keletą mutacijų nuo tada, kai jis pirmą kartą pateko į žmones 2019 m. Pabaigoje, tačiau ne daugiau, nei mokslininkai būtų numatę. Taip, jo giminės medis yra išsišakojęs į skirtingas linijas, tačiau atrodo, kad niekas iš esmės nesiskiria nuo kitų. „Tai dar tokia jauna epidemija, kad, atsižvelgiant į lėtą mutacijų greitį, būtų staigmena, jei netrukus ką nors pamatytume“, – sako Houldcroftas.

O kaip tada Los Alamos tyrimas? Komanda, kuriai vadovavo Bette Korber, pažvelgė į mutacijas, turinčias įtakos viruso „smaigaliui“ – baltymui ant jo paviršiaus, kurį jis naudoja ląstelėms šeimininkėms atpažinti. Jų dėmesį patraukė viena konkreti mutacija, žinoma kaip D614G. Tai keičia tik vieną iš daugelio molekulių, sudarančių smaigalį, subtiliai pakeisdama baltymo formą. Virusai be šios mutacijos – D linijos – apima tą, kuris pirmą kartą atsirado Uhane, Kinijoje. Virusai su mutacija – G linija – pasirodė vasario mėnesį. Visame pasaulyje kovo pradžioje G buvo palyginti neįprasta, tačiau balandžio mėnesį jie tapo dominuojantys daugelyje Europos, Šiaurės Amerikos ir Australijos.

Tačiau šį modelį sunku interpretuoti. Dėl D614G mutacijos koronavirusas gali būti labiau užkrečiamas, o G virusai galėjo tapti dažnesni, nes jie pranoko D virusus. Tačiau taip pat įmanoma, kad mutacija gali nieko nedaryti, o G-virusai tapo dažnesni dėl nebylės sėkmės.

Skaityti: baisiausia pandemijos laiko juosta

Jei tie virusai pateko į tinkamus žmones – tuos, kurie keliavo iš Kinijos į Italiją, kol pastaroji nebuvo užblokuota -, jie galėjo lengvai sprogti visoje Europoje ir galiausiai į JAV. pirmą kartą pasirodė prieš pat koronaviruso persikėlimą į Europą, ir beveik visi šiandien esantys G virusai yra to pradinio žemyno šokinėjimo pradininko palikuonys. Intensyvūs Kinijos socialiniai apribojimai greičiausiai panaikino daugelį kitų koronaviruso linijų jos sienose ir neleido jiems plisti toliau. „Vienintelės linijos, kurias matysite, yra tos, kurios išėjo, įskaitant tas, kurios turi šią mutaciją“, – sako Billas Hanage’as iš Harvardo, tyrinėjantis patogenų evoliuciją.

Tokie įvykiai yra ypač svarbūs ankstyvosiose pandemijos stadijose. Kai kurioms virusų linijoms tikrai pasiseks, o kitos išnyks dėl priežasčių, nesusijusių su pačiais virusais ir dėl to, kad juda jų šeimininkai, su kuriais tie šeimininkai sąveikauja, ir šalių, kuriose gyvena šie šeimininkai, judėjimas į.

Tai nereiškia, kad Los Alamos tyrimas yra blogas ar neteisingas – jis gaunamas iš gerbiamos komandos ir pateikia įdomių duomenų.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Lista de Deseos 0